foto1
Håndbold
foto1
Gymnastik og krop
foto1
Fodbold
foto1
Motionscenter
foto1
Mou If
Velkommen til Mou idrætsforening

Herrer Serie 5 - Efterår 2018 (Pulje 94)

KlubKVUTScoreP
1Mou IF1090141-1227
2Blenstrup IF1061329-1819
3Nr. Kongerslev IF1051424-2216
4LKB/Gistrup1023515-259
5Dall/Ferslev IF1023517-269
6Sønderup/Suldrup IK Frem (2)1020814-3761)
1) Sønderup/Suldrup IK Frem (2) er udeblevet fra én eller flere kampe.
Bemærk:


De 24 bedst placerede nr. 2 som rykker op: 
Aalborg KFUM (91), Christiansbjerg IF 2 (120), Viborg B67 2 (106), Viby IF 2 (123), Seest B 1 (135), Funder GF/SSIK (115), Skørping IF Frem (96), VHG/GS (90), Kongeådal SF (142), Skibbild IF (112), Sydthy B (99), Lisbjerg FC 1 (117), Kvaglund IF (139), Bredebro IF (145), Vorup FB (110), Arden IF (97), Hirtshals B (83), Låsby B (116), FC Royal (126), Herning Fremad (113), Nord/Als B (147), Tjæreborg IF (141), Vang Tvorup IF (98), As IF 1 (129).

Alle hold med minimum 5 points på 6. pladsen (og ingen udeblivelsesmarkering) bliver i serie 5.

Der tages forbehold for forkert indberettede resultater og protestsager.




Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2018 (Pulje 160)

KlubKVUTScoreP
1Øster Hornum IF1071234-2122
2Sørup IF1070333-1821
3Mou IF1062236-2020
4Vaarst/Fjellerad B1061331-2119
5Storvorde/Sejlflod B1020821-3861)
6Vegger IF10001013-5002)
1) Storvorde/Sejlflod B er udeblevet fra én eller flere kampe.
2) Vegger IF er udeblevet fra én eller flere kampe.



U17 Drenge Liga 3 Kval(2002) 11M/9M - efterår 2018 (Pulje 414)

KlubKVUTScoreP
1Nibe B550032-515
2Storvorde/Sejlflod B531125-1510
3Moseby B521212-137
4GIF/MIF1)520318-1862)
5ASV3)510411-263
6Dall/Ferslev IF51048-293
1) GIF/MIF indgår i et holdsamarbejde.
2) GIF/MIF har dispensation (Alder), har turneringsforbehold (Frataget retten til at spille om JM ).
3) ASV indgår i et holdsamarbejde.
Bemærk:
HUSK tilmelding til DBU Jyllands pokalturnering for ungdom senest 2/8-18

Se hvordan rækken ombrydes i uge 37 her.

Du kan finde informationer om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.

I denne række spilles der med reglen "Ekstra spiller på banen".

I denne række spilles der med reglen "Fleksibel spilleform".



Kvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2018 (Pulje 55)

KlubKVUTScoreP
1IK Rosendal1063129-1621
2Vaarst/Fjellerad B1070339-15211)
3RKG1061327-1319
4Mou IF1052326-1417
5FC Vesterbro, Aalborg1021710-307
6Skalborg SK100199-5212)
1) Vaarst/Fjellerad B er udeblevet fra én eller flere kampe.
2) Skalborg SK er udeblevet fra én eller flere kampe.



U14 Drenge C (05) 8M - Efterår 2018 (Pulje 10)

KlubKVUTScoreP
1Støvring IF1082040-1526
2Svenstrup-Godthåb IF1061334-23191)
3St. Restrup IF1053226-14182)
4Mou IF1023522-379
5RKG1021711-2673)
6Storvorde/Sejlflod B1004618-364
1) Svenstrup-Godthåb IF har dispensation (Alder), har turneringsforbehold (Frataget ret til at blive puljevinder).
2) St. Restrup IF har dispensation (Alder), har turneringsforbehold (Frataget ret til at blive puljevinder).
3) RKG er udeblevet fra én eller flere kampe.



U13 Piger C (06) 8M - Efterår 2018 (Pulje 67)

KlubKVUTScoreP
1St. Restrup IF861120-719
2RKG852119-617
3ASV1)841322-1613
4Mou IF822412-1182)
5Storvorde/Sejlflod B80081-340
1) ASV indgår i et holdsamarbejde.
2) Mou IF har dispensation (Alder), har turneringsforbehold (Frataget ret til at blive puljevinder).


Redaktør login